Ceny autostrad w Anglii

Ceny autostrad w Anglii

Ceny 0 Comment 77

Wiele europejskich krajów decyduje się na wprowadzanie obowiązkowych opłat za przejazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu. W większości są to państwa wysoko rozwinięte, które posiadają już całkiem dobre sieci autostrad i dbają o to, aby móc je utrzymać w odpowiednim stanie. W ostatnich latach bardzo wzrósł bowiem ruch na wszystkich europejskich drogach. Okazuje się, że posiadamy coraz więcej samochodów osobowych i jest ich nawet kilka w każdym gospodarstwie domowym. Poza tym, zwiększyła się znacznie również ilość samochodów ciężarowych, które bardzo wpływają na stan dróg. Wielu przewoźników decyduje się na transport śródlądowy. W szczególności takie pojazdy poruszają się właśnie autostradami i drogami szybkiego ruchu, które łączą większe ośrodki miejskie ze sobą. Zapewnia to komfortową i szybką podróż. Niektórzy przewoźnicy rezygnują jednak z poruszania się po autostradach, z uwagi na coraz wyższe ceny.

Niektóre państwa decydują się na pobieranie opłat za wszystkie autostrady, inne zaś wybierają jedynie te najbardziej oblegane fragmenty dróg. Niektóre państwa, jak na przykład Anglia zdecydowały się również na pobór opłat za korzystanie z niektórych mostów i tuneli.

Jak kształtują się opłaty w Anglii?

Anglia wprowadziła bardzo specyficzny model pobierania opłat. Różnią się one bowiem od siebie nie tylko w zależności do rodzaju prowadzonego pojazdu, ale również od pory dnia oraz od tego, czy jest to dzień powszedni, weekendowy, czy też święto. Najtaniej podróżuje się oczywiście motocyklami i samochodami osobowymi w porze nocnej i w weekendy. Najdroższe są zaś dni powszednie, kiedy na drogach pojawia się największy ruch. Dlatego też firmy transportowe często decydują się na przejazdy nocne, aby zaoszczędzić nieco na swoich kosztach. Przejazdy przez mosty brytyjskie kosztują od kilku do kilkunastu złotych. Podobne ceny pobiera się również za konkretne odcinki dróg.

Porada: znajdź transport z Anglii, nie jedź na pusto i zarabiaj!

Opłaty pobierane są w bramkach poboru opłat. Można ich dokonywać gotówką, lub kartami kredytowymi. Wybór zawsze należy do kierowcy. Najpierw należy przy pierwszej bramce pobrać bilecik, a następnie, przy zjeździe z autostrady dokonać opłaty. Trzeba koniecznie przestrzegać tych zasad, ponieważ za brak opłacenia przejazdu można się spodziewać wysokiego mandatu oraz kary.

Wiele mówi się obecnie o tym, aby dobrze rozplanować sobie podróż po Anglii, w szczególności, jeżeli chcemy przejechać większą część kraju. Może się bowiem okazać, że opłaty za autostrady i tunele oraz mosty znacznie podniosą koszty naszej wyprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, jakie opłaty pobierane są na danych odcinkach drogowych. Można również planować swoje przejazdy w godzinach nocnych, kiedy obowiązują nieco niższe stawki. Wielu przewoźników i firm transportowych decyduje się obecnie na takie rozwiązanie lub całkowicie rezygnuje z poruszania się po autostradach, na rzecz zwykłych, niepłatnych dróg krajowych. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ autostrady i przejazdy przez mosty i tunele w Anglii należą do droższych w Europie.

 

Author

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Search

Back to Top